Korfbalový turnaj na ZŠ Laštůvkova

Pravděpodobně poslední sportovní akcí pro žáky naší školy byl letošní korfbalový turnaj na ZŠ Laštůvkova, který se odehrál minulý čtvrtek. Naši školu reprezentoval tým složený z žáků 7. a 8. ročníku, ve kterém si spolu zahrály děti, které pravidelně chodí do kroužku a ty, které jsou šikovné v míčových hrách. V turnaji si společně všichni vedli velmi dobře a pro naši školu vybojovali 2. místo v kategorii 8. ročníků. Všem zúčastněným blahopřejeme a budeme se těšit na příští rok.

Finanční svoboda - 9. ročník

K výuce finanční gramotnosti v 9. ročníku využíváme mimi jiné projektové dopoledne, které je věnované deskové hře Finanční svoboda.Žáci vystupují v roli finančních poradců a pracují se situacemi, které je přibližují skutečnému světu financí. Ověřují si tak své znalosti nabyté během celého školního roku. Tato projektová výuka má vždy pozitivní ohlas, stejně tomu bylo i letos.

 

Silva Janči získala 1. místo

Žákyně 8. třídy Silva Janči se velmi úspěšně zúčastnila celostátní literární soutěže Malá Proseč Terézy Novákové. Její dvě básně byly oceněny 1. místem v kategorii 8. a 9. tříd, čestné uznání se pak dostalo její povídce. Další informace o soutěži, výsledky a sborník oceněných prací najdete zde, fotografie ze slavnostního vyhlášení pak zde.

 

 

 

Čarodějnický den ve 4. A

30. dubna 2018 se ve 4. A konal čarodějnický den. Čarodějnice a čarodějové si tak mohli celý den užít v duchu kouzel a čarodějného tvoření.

Číst dál...

Slet čarodějnic v I. A

Den před filipojakubskou nocí v pondělí 30. dubna se v I. A konal slet čarodějnic a čarodějů, kteří přiletěli do školy na svých košťatech. Nebyl to slet jen tak na poklábosení, ale plnily se důležité úkoly: čarodějnické čtení, matematické čarodějné bingo, kouzelné úkoly, výtvarná činnost i společenské hry. Poté čarodějnice nastartovaly svá košťata a odletěly daleko, aby se vyhnuly hranici u obřanského fotbalového hřiště a mohly naši školu navštívit opět za rok.

 

 

Návštěva u králíčků

V pátek 27. 4. se žáci I. A vypravili v souvislosti s nedávno probíraným učivem prvouky o domácích zvířatech na pozvání paní Hulové k jejich králíkům. Cestou na zahradu určovali přírodniny – na celkem 36 otázek na poznávání rostlin vždy znali správnou odpověď.

Číst dál...

Celá třída IV. B Hamry odpovídá – pokračování

Děkujeme všem, kteří nám fandili!

Nejenže jsme si příjemně prožili divadelní představení s herci J. Přeučilem a E. Hruškovou, ale náš spolužák si v představení mohl sám vychutnat hereckou aktivitu. Byla to opravdová zábava a celé divadlo zaplněné třinácti třídami odměněných čtvrťáků a páťáků se skvěle pobavilo.

Pak přišlo poděkování organizátorů soutěže s losováním tří cen – jednodenní, dvoudenní a třídenní výlet dle vlastního výběru. Šťastnou rukou paní herečky E. Hruškové jsme získali druhou cenu – dvoudenní výlet! Štestíčko se na nás usmálo.

IV. B na setkání s ilustrátory knih

Na koberci byla hromádka knih a kolem skupinka žáků 4. B třídy a paní knihovnice místní knihovny. Povídali si spolu nejen o knihách a jejich autorech, ale především o těch, kteří se uměli vcítit do děje příběhu očima dětí a přispěli svým výtvarným ztvárněním k jejich dokonalosti. Obrázky ilustrátorů knih byly dětem povědomé, ne tak jejich jména. Josef Čapek, Ondřej Sekora, Jiří Trnka, Josef Lada, Zdeněk Miler, Zdeněk Smetana, Helena Zmatlíková, Adolf Born. Malý obrázkový test následně ověřil pozornost dětí - posluchačů. Komu něco z besedy neutkvělo v mysli, mohl zapátrat v knihách.

Bylo to příjemné setkání a zkušenosti z besedy využijeme i ve výtvarné výchově. 

Filmový uzel Zlín – exkurze do filmových ateliérů ve Zlíně

V úterý 17. dubna žáci 4. A a 4. B absolvovali exkurzi do filmových ateliérů ve Zlíně spojenou s animačním tvořením. Děti si mohly samy vytvořit krátký animovaný film, což je velmi bavilo. Dozvěděly něco o historii ateliérů, jeho zakladatelích a pokračovatelích, o slavných režisérech a jejich dílech. Součástí exkurze bylo též promítání nejslavnějšího trikového filmu Karla Zemana – Cesta do pravěku. Děti si výlet moc užily a my učitelé také.

 

Zlín 2 1

 

Zlín 2 2

3. kolo orientačního běhu – Bílá hora

Poslední postupové kolo do finále se konalo ve středu 18. 4. 2018 v Juliánově. K finalistům se přidalo dalších 6 žáků 4., 7., a 8. ročníku.

Ve třech postupových kolech startovalo 29 žáků naší školy a z toho 22 postoupilo do finále.

Jsou to:

4.A - Gregor Samuel, La Carbonara Mateo, Divišová Veronika, Kornhauserová Eliška, Topinková Bára a Lišková Lucie

4.B – Molnar Tomáš a Poláček Jáchym

5.B – Kopecká Eliška, Julínková Adéla, Štolfová Kateřina a Ondroušková Anna

7.r. – Pelikán Matěj a Stodola Jakub

8.r. – Hulová Kristýna, Drechsler Jakub, Kornhauserová Anna a Svadbíková Aneta

9.r. – Chalupa Vojtěch, Molnar Marian, Pernica Jakub a Stehlíček David

Fotogalerie zde.

O nás


ZŠ BRNO, Hamry 12
Hamry 576/12
614 00 Brno

Tel: + 420 545 230 160
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO 49465538

Č.Ú. 19-5151910207/0100

DATOVÁ SCHRÁNKA:
hmz4wbb

Důležitá telefonní čísla

Ředitelství ZŠ
545 230 160
 
Ředitelka
727 900 510
Zástupkyně
602 505 066
 
Školní jídelna
545 230 344
                              602 505 062
 
 
Kancelář
                 545 230 160
               602 505 025      
 
 
                                                
Kancelář + fax
               545 219 877
 
 
ŠD I. Emrová
602 505 119
ŠD D. Unzeitigová
722 732 101
ŠD A. Hauserová
722 414 547
ŠD Z. Zelinková
607 051 781
ŠD K. Zubíčková
725 507 217