Květen v ŠD

I v měsíci květnu se toho mnoho událo. Tady jsou naše příspěvky.

1. oddělení

Měsíc květen byl plný zajímavých témat, o kterých jsme si povídali, učili se něco nového a tvořili. Začali jsme čtením a povídáním o magickém světě čarodějnic, čar a kouzel, prostřednictvím pohádek o Malé čarodějnici jsme se s ním blíže seznámili, leccos jsme si vyrobili a zahráli. Dalšími tématy byly domov, rodina a maminka. Maminkám k jejich svátku jsme vyrobili zrcátka. Povídali jsme si o významu rodiny a domova a vytvořili jsme rodokmen. Po zbytek měsíce jsme se pak zabývali životem na louce a představili jsme si živočichy a rostliny, které tvoří tento překrásný ekosystém a z těch nejkrásnějších jsme vytvořili koláž -  louku. Inspirací nám byly pohádky J. Karafiáta Broučci a příběhy Makové panenky a Motýla Emanuela.

1odd

Na začátku května si děti připravily překvapení ke Dni matek. Maminkám vyrobily zrcátka a přání podle své fantazie a moc se jim to povedlo. Krásné jarní dny co nejvíce trávíme na školní zahradě. S dětmi jsme si vyzdobili třídu papírovými vlčími máky.

2odd

2odd 2

2odd 3

Výchovně vzdělávací práce 3. oddělení ŠD byla v květnu zaměřena na další poznávání přírody a krajiny v okolí našeho města. Zábavnou formou a soutěžemi si děti upevnily znalosti o chráněné fauně a flóře v ČR. Návštěvou ekologického centra Otevřená zahrada si podpořily kladný vztah k zvířatům, péči o ně a úctu k darům přírody, zejména k vodě. K prožité exkurzi posíláme obrázkovou přílohu.

3odd

3odd 2

3odd 3

Měsíc květen jsme ve 4. oddělení zahájili výrobou přáníček a výrobků ke Dni Matek. V průběhu měsíce jsme si potom povídali o povoláních, chodili ven na školní zahradu a v neposlední řadě opět vedla stavebnice Kapla, která jediný den nezůstala bez povšimnutí. Děti si také zahrály na návrháře a v rámci Mistrovství světa v hokeji zkusily navrhnout pár hokejových dresů.

4odd 2

4odd

Děti stále nejvíce baví stavebnice Kapla a vymýšlejí z ní zajímavé stavby. Také je hodně baví stavění různých domečků z molitanových kostek. Většinou bylo venku krásné slunečné počasí, takže jsme využívali školní zahradu. Na konci května si děti vyrobily svoji vlastní hračku v podobě rybičky, do které se chytá knoflík na provázku.

5odd

5odd 2

V květnu doprovázela naše oddělení četba příběhů o Neználkovi. Jeho zajímavé příběhy ze světa Malíčků a Malenek provázely každý náš den.

Květen jsme věnovali rozkvetlé jarní přírodě, mláďátkům a tomu, co se právě odehrává venku. Vytvářeli jsme z papíru včeličky, motýlky, kytičky. Každý si taky vyzkoušel i origami pejska a ke konci měsíce bylo na programu téma ryby. Udělali jsme společnými silami plakát AKVÁRKO, na který jsme vytvořili společně ryby třemi výtvarnými technikami a akvárko bylo vyzdobeno i papírovými vodními rostlinami. Děti si také dotvořily samy předtištěný rybářský lístek. Bylo hezky, a tak téměř každý den jsme strávili na školní zahradě hrami s míčem, na písku a prolézačkách.

6odd

6odd 2