Duben v ŠD

Dubnové počasí bylo opravdu aprílové. V družince nám ale bylo pěkně...

Duben, to byly Velikonoce, Den Země, příchod jara, a to jsou události, ke kterým se snadno tvoří a o kterých se pěkně povídá. K Velikonocům jsme si udělali lapbook, kde jsme si připomněli a shrnuli naše znalosti o velikonočních tradicích a krásně jsme si ho vyzdobili. Luštěním tematických osmisměrek jsme si zjišťovali informace o tom, jak můžeme přispět k ochraně naší planety a vše jsme si shrnuli ve společné koláži. Také jsme si povídali o proměnách přírody na jaře, které jsou spojeny s mnoha pranostikami, které jsme se pokusili pochopit.

SD 1 dub23

SD 1 dub23 2

V dubnu jsme si užívali opravdu aprílové počasí.  Za slunečných dnů jsme rádi trávili odpoledne na naší školní zahradě a za deště jsme vymýšleli spoustu aktivit v naší družinové třídě. Děti si mohly vyrobit různé velikonoční dekorace, skládat mozaiky ze zažehlovacích korálků nebo se naučit luštit osmisměrky. Povídali jsme si o bezpečnosti v dopravě, děti podle obrázků různých situací poznávaly, co je dobře a co je špatně, tato aktivita děti bavila a byly moc šikovné. Připomněli jsme si Den Země a význam slova ekologie.

SD 2 dub23 1

SD 2 dub23 2

3. oddělení ŠD se zabývalo v dubnu tématy Velikonoc, Dne Země a dopravní bezpečnosti. K svátku jara a ke Dni Země děti vybarvily pěkné mandaly, k upevnění znalostí o silničním provozu a k procvičení pravidel bezpečného chování chodce i cyklisty posloužila soutěž u dopravního panelu. O dopravní tématiku byl největší zájem, děti si vyrobily papírové modely autíček, cyklisty i příslušníka PČR.

SD 3 dud23 1

SD 3 dud23 2

Na začátku měsíce dubna jsme oslavili Velikonoce, děti si vyrobily drobnou velikonoční ozdobu v podobě kuřátka a pověděli jsme si něco o tradicích.

Dále jsme se v tomto měsíci zaměřili na ochranu Země, ekologii, třídění odpadu a dětskou etiketu. Ke Dni Země, který letos připadl na 22. 4., jsme si povídali o tom, jak ulehčit naší planetě, aby nám sloužila ještě mnoho dalších let. Také jsme si procvičili třídění odpadu, tato aktivita děti ve 4. oddělení moc bavila.

Žákyně 5. A vytvořily krásný lapbook neboli přehled právě k tématu Den Země.

SD 4 dub23 1

SD 4 dub23 2

Měsíc duben se nesl ve znamení bezpečnosti v dopravě, a proto jsme si k tomuto tématu pojmenovali několik dopravních značek a vytvořili barevný projekt, který teď zdobí naši chodbu. Také jsme vyráběli výrobky s velikonoční tematikou a věnovali se tématu naše planeta Země. Aprílové počasí k nám nebylo vždy příznivé, takže jsme většinu času nemohli být venku a často jsme využili naši malou tělocvičnu, kde jsme hráli společné hry. Vždy, když nám zasvítilo sluníčko, tak jsme byli co nejdéle na naší školní zahradě. Pokud nám to květnové počasí dovolí, plánujeme být co nejvíce venku.

SD 5 dub23

Duben byl, co do počasí, celkem nevlídný, na slunce jsme museli čekat, a tak jsme většinu času strávili v družince tvořením, hrami nebo zajímavými debatami.

V našem oddělení jsme tvořili většinou květiny a velikonoční výrobky. Povídali jsme si také hodně o cestování a přírodě. S tím souvisely i některé hry a luštění. Konec měsíce jsme věnovali dopravní výchově.

SD 6 dub23