Říjen v ŠD

Říjen přinesl krásné počasí, barevné listí a také další zážitky v školní družině.

1. oddělení

Říjen je měsíc plný barev a krásných podzimních proměn přírody, které jsme pozorovali a ztvárnili ve společné koláži na téma Kouzlo podzimu. Halloween byl dalším námětem k povídání a tvoření, seznámili jsme se s jeho původem v legendě Jack se svítilnou a s tím, jak se slaví v různých zemích.  Porovnali jsme tento svátek se svátkem Dušiček, který se u nás slaví 2. listopadu. Přečetli jsme si několik strašidelných pohádek a příběhů. Vyrobili jsme si krásné lampiony na tradiční lampionový průvod pořádaný naší školní družinou, tentokrát u příležitosti Halloweenu.

rijen 23 1 oddlen 1

rijen 23 1 oddlen 2

 

2. oddělení

V měsíci říjnu jsme si s dětmi povídali o tom, jak se na podzim mění okolní příroda. Pozorovali jsme různé druhy listů a říkali jsme si o jejich barvách. Využili jsme přírodní materiály k tvoření a vyrábění. Společně jsme se naučili skládat origami dýni. Děti se zúčastnily výtvarné soutěže a obrázky se jim moc povedly. Na konci měsíce naše školní družina pořádala lampiónový průvod. Všem účastníkům děkujeme a těšíme se příště.

rijen 23 2 oddlen 1

rijen 23 2 oddlen 2

 

3. oddělení

Družinová činnost 3. oddělení se odvíjela v říjnu od celoročního tématu Půda a lidé. Děti si četly z knihy U nás na farmě a poté diskutovaly o podzimních pracích na poli a v zahradě, o práci farmářů, kteří připravují půdu na podzimní orbu, o půdě - živitelce, ale také o ekosystému pole a les. Světový den zvířat si děti připomněly v besídkách o zvířatech a v pracovní činnosti, v jejímž rámci si vyrobily zvířátka z papíru. Se sovičkami si pak zahrály divadlo. K svátku 28. říjen - Den české státnosti - si děti nakreslily státní znak České republiky. Poslední říjnový den si děti oslavily ve svých zajímavých kostýmech Halloween a večer se s vlastnoručně vyrobenými lampiony zúčastnily lampionového průvodu.

rijen 23 3 oddlen 1

rijen 23 3 oddlen 4

 

4. oddělení

Měsíc utekl jako voda a máme za námi další měsíc ve školní družině. V říjnu jsme stále chodili často ven, protože počasí nám opravdu přálo. A než jsme ven vyrazili, něco jsme si také občas vyrobili. Jedním z výrobků byly papírové žaludy, které nám zdobí chodbu školní družiny. Dalším podzimním tvořením byli podzimní skřítci. Také jsme se věnovali střídání ročních období a oslavili Halloween.

Na konci měsíce, 31. října, se konal lampionový průvod a děti si k této příležitosti vyráběly i své lampiony. Všem se to moc povedlo a průvod i přes deštivé počasí byl krásný.

rijen 23 4 oddlen 1

rijen 23 4 oddlen 2

 

5. oddělení

V měsíci říjnu jsme s dětmi hodně tvořili. Děti si vyráběly masky a lampiony na Halloween. Malovaly barvami i pastelkami, stříhaly a lepily. S těmi, které neodradilo špatné počasí,  jsme se potkali i na lampionovém průvodu. Pokud bylo alespoň trošku hezky, šly jsme na školní zahradu, nebo hřiště, aby si děti mohly pohrát i venku.

 rijen 23 5 oddlen 1

rijen 23 5 oddlen 3

 

6. oddělení

V měsíci říjnu se žáci 6. oddělení zapojili do malování svých papírových lampionů, aby se pak na konci měsíce někteří z nich zúčastnili Lampionového průvodu, který pořádala naše školní družina. Počasí nám sice nepřálo, ale účast byla hojná.

Halloween pak slavila celá škola 31.10.

rijen 23 6 oddlen 1

rijen 23 6 oddlen 2

 

7. oddělení

V říjnu jsme měli stále ještě hezké počasí, a tak jsme často bývali společně na školní zahradě. Z kaštanů si děti vyrobily krásná zvířátka. V naší družině si děti nejraději staví různé bunkry a domečky z nových molitanových kostek. Konec měsíce byl velmi nabitý. Když jsme nebyli venku, hodně jsme tvořili. Děti si vyráběly lampióny na lampiónový průvod, také jsme si povídali o státním svátku 28.10. Závěr měsíce, byl ve znamení Halloweenu a děti vyzdobily chodbu halloweenskými dýněmi. 

rijen 23 7 oddlen 1

rijen 23 7 oddlen 2

Důležitá telefonní čísla

Ředitelství ZŠ 545 230 160
Ředitelka 727 900 510
Zástupkyně  I.st. 602 505 066, II.st. 702 218 418 
Výchovná poradkyně 702 218 418
Zástupkyně - speciální pedagog 773 789 205
Školní psycholog  602 505 098

Školní jídelna 602 505 062, 545 230 344
Kancelář 545 230 160, 545 219 877, 602 505 025
ŠD Vedoucí  606 939 534

O nás

Základní škola Brno, Hamry 12,
příspěvková organizace
Hamry 576/12
614 00 Brno

Tel: + 420 545 230 160
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO 49465538

Č.Ú. 19-5151910207/0100

DATOVÁ SCHRÁNKA:
hmz4wbb

Uložit nastavení
Nastavení cookies
Pro co nejpohodlnější používání webu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Povolit vše.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Umožňují nám sledovat návštěvnost a způsob používání stránek. Díky tomu můžeme stránky optimalizovat tak, aby se vám s nimi lépe pracovalo.
Google Analytics
Povolit
Zakázat