Duben v ŠD

Dubnové novinky ze školní družinky jsou tady!

1. oddělení

Duben  – měsíc Země a oslav přírody. U příležitosti Dne Země jsme si připomněli krásy naší planety a také to, jak se chovat, aby krásná zůstala. Při povídání jsme plnili různé úkoly, které jsme shrnuli ve společném plakátu. Dalším tématem tvoření a povídání byla zvířátka z farmy a jejich rodiny, o kterých jsme si vytvořili miniknížku. Třeťáci zjišťovali, jaký užitek nám chov zvířátek přináší, a prvňáci vytvořili společnou farmu. Četbou knihy Pohádkový herbář jsme si připomenuli mnohé jarní květiny.

Duben 24 1oddlen 2

Duben 24 1 oddlen 1

 

2. oddělení

V měsíci dubnu jsme se věnovali tématu životního prostředí, připomněli jsme si Den Země. Pomocí slovních her a rébusů jsme se učili jak se chovat šetrně k naší planetě.

Zopakovali jsme si bezpečné chování, které bychom měli dodržovat jako chodci a cyklisti. Hezké počasí jsme trávili na hřišti v okolí naší školy a cestou jsme pozorovali dopravní dění kolem nás. Děti jsou už šikovní čtenáři a společně jsme si četli zajímavosti ze zvířecí říše.

Duben 24 2 oddlen 1

 

3. oddělení

Dubnová výchovně vzdělávací činnost byla ve 3. oddělení ŠD zaměřena tematicky zejména na dopravu a ekologii. K Měsíci bezpečnosti v dopravě nakreslily děti dopravní prostředky i policii, některé vyrobily z papíru dopravní značky a modely aut. Nechyběla soutěž ve znalostech pravidel pro chodce a cyklisty. Čtením z knih Chráníme naši planetu a U nás na farmě i následnými besedami zaměřenými na život zvířat, rostliny a na ochranu životního prostředí na naší planetě si děti připomněly Den Země a hravou formou si rozvíjely ekologické cítění a chování.

Duben 24 3 oddlen 1

Duben 24 3 oddlen 2

 

4. oddělení

V dubnu nás v družině čekalo spoustu dalších krásných dnů plných tvoření, hraní, a protože bylo krásné počasí, chodili jsme hodně ven na hřiště.
Povídali jsme si o zvířátkách na farmě, o bezpečnosti při jízdě na kole a v neposlední řadě jsme také oslavili Den Země, kdy jsme si s dětmi vysvětlovali, jak se správně chovat k naší planetě.

Duben 24 4 oddlen 1

 

5. oddělení

Začalo nám jaro, a tak s dětmi chodíme téměř každý den ven, kde máme závody, hry a plnění úkolů. Pokud prší, tělocvična je naše druhé hřiště na řádění a běhání. Ve škole jsme oslavili Den Země i čarodějnice. Děti jsou čím dál šikovnější na malování i tvoření.

Duben 24 5 oddlen 1

Duben 24 5 oddlen 2

 

6. oddělení

V dubnu nás aprílové počasí překvapilo vysokými letními teplotami a děti už se těšily, že budou chodit každý den na školní zahradu. Ovšem pak se opět vrátila zima, která nás zahnala zpět do družiny. S ní však přišla chuť vyrábět. Z ruliček od papírových utěrek si žáci udělali kmen břízy a dozdobili ho lístky a ptáčky. Na Den Země si namalovali svůj obrázek zeměkoule a samozřejmě nezahálely ani deskové hry a oblíbená Kaple. Mimo to jsme si povídali také o pravidlech a bezpečném chování v silničním provozu.

Duben 24 6 oddlen 1

Duben 24 6 oddlen 2

 

7. oddělení

V průběhu měsíce dubna jsme se s dětmi ze 7. oddělení zaměřili na téma ochrana Země a třídění odpadu. Procvičovali jsme třídění odpadu společnou aktivitou, která děti moc bavila a zároveň je hodně naučila. Ve skupinách si děti dotvořily barevné kontejnery, do kterých správně vytřídily jednotlivý odpad. Také se děti v dubnu zapojily do soutěže ŠD na téma „Můj domácí mazlíček“, obrázky se jim velice povedly. Měsíc jsme zakončili luštěním čarodějnických osmisměrek a čarodějnými omalovánkami, které nám nyní zdobí naši družinu.

Duben 24 7 oddlen 1

Duben 24 7 oddlen 2

Důležitá telefonní čísla

Ředitelství ZŠ 545 230 160
Ředitelka 727 900 510
Zástupkyně  I.st. 602 505 066, II.st. 702 218 418 
Výchovná poradkyně 702 218 418
Zástupkyně - speciální pedagog 773 789 205
Školní psycholog  602 505 098

Školní jídelna 602 505 062, 545 230 344
Kancelář 545 230 160, 545 219 877, 602 505 025
ŠD Vedoucí  606 939 534

O nás

Základní škola Brno, Hamry 12,
příspěvková organizace
Hamry 576/12
614 00 Brno

Tel: + 420 545 230 160
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO 49465538

Č.Ú. 19-5151910207/0100

DATOVÁ SCHRÁNKA:
hmz4wbb

Uložit nastavení
Nastavení cookies
Pro co nejpohodlnější používání webu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Povolit vše.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Umožňují nám sledovat návštěvnost a způsob používání stránek. Díky tomu můžeme stránky optimalizovat tak, aby se vám s nimi lépe pracovalo.
Google Analytics
Povolit
Zakázat