Květen v ŠD

Květen přinesl mnoho zábavy v naší družince...

1. oddělení

Měsíc květen byl plný zajímavých témat, o kterých jsme si povídali, učili se něco nového a tvořili. Začali jsme čtením a povídáním o magickém světě čarodějnic, čar a kouzel, prostřednictvím pohádek o Malé čarodějnici jsme se s ním blíže seznámili, leccos jsme si vyrobili a zahráli. Maminkám k jejich svátku jsme vytvořili báječné přáníčko. Po zbytek měsíce jsme se pak zabývali včelami, jejich pozoruhodným životem a tím, čím jsou pro člověka prospěšné, jak vyrábějí med a mnoho dalšího. Ilustrací našeho bádání je společná koláž. Inspirací nám byly pohádky o včelce Máje.

kveten 24 1 oddlen 1

kveten 24 1 oddlen 2

 

2. oddělení

V měsíci květnu jsme si s dětmi povídali o rostlinách a hmyzu. Prohlíželi jsme si knihy a vyhledávali jsme si zajímavosti. Děti velmi zaujal život včel a motýlů. Na druhou neděli v květnu si děti ke Dni maminek připravily dáreček a to sádrové srdíčko. V květnu proběhla oblíbená akce S družinou do divadla.  Společně jsme navštívili Městské divadlo a viděli jsme krásný muzikál Heidi.

kveten 24 2 oddlen 1

kveten 24 2 oddlen 3

 

3. oddělení

Májový měsíc trávily děti 3. oddělení různorodou hravou činností v ŠD i pobytem na školní zahradě. Ke Dni matek se vyráběla z papírových srdíček přáníčka pro maminky, četba, besedy, hádanky a výtvarná činnost byly zaměřeny na pravěké dinosaury, Den rodiny a celoroční téma Půda a lidé. K tomuto tématu byla připojena četba o včelách a jejich významu pro opylování rostlin. Měsíc květen byl ukončen soutěží Život a význam včely. Děti nabyly zábavnou formou nové vědomosti z ekologie a posílily si kladný vztah k ochraně přírody pro život na naší Zemi.

kveten 24 3 oddlen 1

kveten 24 3 oddlen 2

 

4. oddělení

V květnu jsme většinu času trávili venku na hřišti, kde si děti společně hrály různé pohybové a míčové hry. Také děti vyrobily dárečky pro maminky ke Dni matek.
20. května byl světový den včel a tomuto tématu jsme věnovali celý jeden týden, kdy jsme se naučili, jak se včela vyvíjí, dozvěděli se plno zajímavosti ze světa včel a dělali k tématu různé aktivity. Děti také stále hodně baví různé deskové a společenské hry.

kveten 24 4 oddlen 1

kveten 24 4 oddlen 2

 

5. oddělení

Děti začalo neuvěřitelně bavit malování barvami, pokud nejsme zrovna venku, velice často malují. S paní asistentkou se hraje Uno o sto šest a máme ve třídě profíky, kteří každý den skládají puzzle. Myslím si, že brzy je zvládnou složit i poslepu. Vztahy ve třídě se také hodně zlepšily a děti jsou vůči sobě přátelské.

kveten 24 5 oddlen 2

kveten 24 5 oddlen 3

 

6. oddělení

Žáci šestého oddělení na začátku měsíce května vyráběli ke Dni matek srdíčka, která následně odnesli domů svým maminkám a babičkám. Pár dní nato se slavil Den rodiny, to děti malovaly své rodinné příslušníky a domácí mazlíčky. Koncem měsíce si žáci vybarvili, složili berušku nebo motýla a vyrobili květinu z kosmetických tampónků. Všechny dny jsme netrávili jen v družině, počasí nám také umožnilo chodit na školní zahradu, kde děti s chutí a radostí skotačily na pískovišti.

kveten 24 6 oddlen 2

kveten 24 6 oddlen 3

 

7. oddělení

Začátkem května si děti ze 7. oddělení vyráběly přáníčka ke Dni Matek. V průběhu měsíce jsme s některými dětmi navštívili Městské divadlo v Brně. Další den děti v družině kreslily zážitky z divadelního představení – Heidi. Dne 15. 5. jsme v družině slavili Mezinárodní den rodiny. Povídali jsme si, kreslili a vyplňovali informace o rodině. Cestu do pravěku děti zažily prostřednictvím pohádky, společného povídání a hraní pantomimy. Také si vyrobily a vykreslily matematické puzzle na toto téma s typickými pravěkými zvířaty. Během celého května si děti velmi rády hrály se stavebnicí Kapla, a také jsme chodili ven na školní zahradu.

kveten 24 7 oddlen 1

kveten 24 7 oddlen 2

Důležitá telefonní čísla

Ředitelství ZŠ 545 230 160
Ředitelka 727 900 510
Zástupkyně  I.st. 602 505 066, II.st. 702 218 418 
Výchovná poradkyně 702 218 418
Zástupkyně - speciální pedagog 773 789 205
Školní psycholog  602 505 098

Školní jídelna 602 505 062, 545 230 344
Kancelář 545 230 160, 545 219 877, 602 505 025
ŠD Vedoucí  606 939 534

O nás

Základní škola Brno, Hamry 12,
příspěvková organizace
Hamry 576/12
614 00 Brno

Tel: + 420 545 230 160
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO 49465538

Č.Ú. 19-5151910207/0100

DATOVÁ SCHRÁNKA:
hmz4wbb

Uložit nastavení
Nastavení cookies
Pro co nejpohodlnější používání webu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Povolit vše.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Umožňují nám sledovat návštěvnost a způsob používání stránek. Díky tomu můžeme stránky optimalizovat tak, aby se vám s nimi lépe pracovalo.
Google Analytics
Povolit
Zakázat